ana sayfa > Sağlık > Buzun Faydaları / Buzun Cilde Faydaları

Buzun Faydaları / Buzun Cilde Faydaları

Salı, 25 Eki 2011

Bu yazı altında buzun faydalarından özellikle de cilde olan faydalarından bahsedeceğiz. Buzun başta cilde olmak üzere, vücuda bazı faydaları bulunmaktadır.

Uzmanlar buzun sanıldığı gibide her zaman zararlı olmadığını netliğe kavuşturdu. Özellikle de ciltteki lekelere ve kırışıklıklara iyi geldiği belirtiliyor.  Göz altı ve çevresindeki kırışıklıklara ( gözün hassas bölgelerinden kaçınarak ) bir beze sarılarak buz kompresi yaparak sizde kırışıklıklarınızı önleyebilirsiniz. Bu işlemi düzenli olarak belli periyotlarda yaptığınızda faydasını göreceksiniz.

Bu işlemler yapılırken buz yüzde uzun süre tutulmamalıdır ve buzu sabit noktada bekletilmemelidir. Yüzde özellikle göz çevresinde oval çizerek gezdiriniz. Kuru ciltler periyodu uzun tutmalı. Her cilde göre de bu periyotlar farklılık gösterir bunu deneyerek kendi cildinizde siz belirleyeceksiniz. Örneğin Per ottenere questa licenza i Casino in Internet devono passare tutti i test imposti dai Monopoli di Stato e di conseguenza offrire tutti gli standard di gioco necessari per ottenere il marchio di garanzia. normal ve yağlı ciltler 2 günde bir yaparken kuru ciltler 4 5 günde bir yapılabilir. Bunu sizler belirleyeceksiniz. Yan etki veya farklılık gördüğünüzde ise buz kullanmayı bırakınız. Sodayı buz kalıplarında dondurarak kullanabilirsiniz. Buzun cildi hızlı yenilemesini de sağlar. Bu sebepten dolayı kendini yenileyen cilt lekelere de iyi gelir.

Kriyoterapi adı verilen buz tedavisi tıpta da kullanılıyor. Bazı eklem ağrılarına , romatizma hastalarında  ve şişliklerde kullanılıyor. Cerrahi operasyonlarda da doktor emri altında da buz konulması tedaviyi etkiler. Özellikle bazı ameliyat sonraları doktorlar buzu önerir. Acil durumlarda şişliklere , kırıklara karşı buz konularak ilkyardım yapılabilir.  Buz evde olmazsa olmazlarınızdandır.

zp8497586rq
  • wholesale jerseys
  • cheap nfl jerseys
  • yorumlar kapalı.